Vekerdy Tamás, a híres magyar pszichológus mondja, hogy “nevelés nincs, csak hiteles együttélés”. Hát, igen. Nem a gyerekemet kell jó emberré nevelnem, hanem nekem magamnak kell jól élnem az életem és ezáltal példát mutatni neki. 

Hogyan is néz ki ez nálam a gyakorlatban? Hogy miért is foglalkoztat ez engem annyira, hogy még cikket is írjak róla? Azért, mert ez a dolog eléggé nehéz, és ugyan még csak két hónapos a kislányom, máris úgy érzem, megbuktam. 

Mert hát, ugye, ne telefonozzon a gyerek, ne kütyüzzön az ebédlőasztalnál… Igen, de ha ezt szeretném, akkor nekem sem kéne mindenért a telefonhoz nyúlni. Még úgy is szinte lehetetlen küldetés, hogy a gyereket ne szippantsa be az online világ, ha otthon semmi ilyesmi nincs. Hát, még ha tőlem is ezt látja…

Szeretnénk, hogy legyen egészséges, egyen jó sok zöldséget, gyümölcsöt, és minimum két éves koráig semmi cukrot. Hahh! Ez mégis, hogy fog kinézni? Én eszem a tortát és ő a brokkolikrémlevest? Kicsit sem valószerű, hisz az lesz érdekes, ami az én tányéromon van. Ha meg dugiban éjszaka eszem a Milkát, akkor mit tanítok neki a hitelességről? Úgy néz ki, hogy az étkezési szokásainkat is meg kell reformálnom…

A sportról, a levegőzésről nem is beszélve. Mert azt tudjuk, milyen fontos, hogy sok időt töltsön a gyerek a szabadban. Mondjuk, nekünk felnőtteknek sem ártana. Szóval, ha nem csak vizet akarok prédikálni, akkor ezt is be kell iktatni a napba.

És ha már prédikáció… a nem túl fényes istenkapcsolatomon is jócskán csiszolni kéne. Hogy a karácsony, a húsvét ne csak szokás legyen, hanem lélekben is megélt valóság. Hogy

legyenek válaszaim azokra a kérdésekre, amelyeket hamarosan feltesz, és legyen bátorságom széttárni a kezem és nyitott szívvel tovább keresni, ha valamit magam sem értek. 

Hány és hány rossz szokásomat kell elhagynom, és mennyi újat kell beletennem a napomba… Egy ideje próbálkozom: a levegőzés egész jól megy, a képernyőmentességgel és a cukormegvonással hadilábon állok, de a legnehezebb a spiritualitásom tüzének újraszítása.

Egyszóval számomra a gyereknevelés életmódváltással kezdődik, és egyelőre többször bukom el, mint amennyiszer sikerül. De hálás vagyok, hogyha magamért nem is változtattam, kaptam egy Motivációt, akiért megéri. 

One Comment

  1. Réka 2024.02.18. at 14:41 - Reply

    Elképesztő jó volt olvasni, nagy igazságok vannak benne megfogalmazva, és úgy érzem ezeket a életmódváltoztatásokat nem lehet elég korán elkezdeni!

Szólj hozzá!

 

További cikkeink

Ajándékba adni egy fél gyermekkort – Ma van az anya nélkül nevelkedő gyermekek világnapja

2024. May 06.|0 Comments

Országszerte csaknem kétezer gyerek él állami gondozásban, akik számára minden nappal csökken az esélye annak, hogy családra találjanak. Az örökbefogadó szülők többsége csecsemőt, esetleg annál valamivel idősebb gyermeket szeretne. De mi történik a nagyobbakkal? És mire számíthat az a szülő, aki egy iskoláskorú gyereket vesz magához? Erről mesél B. Eszter, aki férjével hét éve döntött egy akkor kilenc éves kislány örökbefogadása mellett.

NTAK

2024. May 04.|0 Comments

A vendéglátás rohanó világában a hatékonyság és a precizitás kulcsfontosságú ahhoz, hogy kivételes kulináris élményeket biztosítsunk az igényes vásárlóknak. A konyhai műveletek zűrzavara közepette a készletkezelés, a rendelések nyomon követése és a személyzet közötti zökkenőmentes kommunikáció ijesztő feladat lehet. Itt jön a képbe az innovatív NTAK rendszer – amelyet a vendéglátási műveletek egyszerűsítésére, a termelékenység növelésére és az általános vásárlói élmény javítására terveztek.


A Margaretet azért alapítottuk meg 2021-ben, hogy egy értékőrző közösséget hozzunk létre. Az azóta eltelt közel 3 évben 6 Offline eseményen, 10 Női körön, 3 Jótékonysági kampány során és 7 Könyvklubon találkoztunk összesen közel 1000 emberrel. Ezek az események mind ingyenesek voltak, a kezdetektől fogva önerőből működünk, ám továbbiakhoz segítséget kérünk.

A támogatás menete:

1. Scanneld be telefonoddal a QR kódot vagy kattints a linkre!
2. Válaszd ki, hogy hány szál virággal szeretnél minket támogatni. Egy szál virág ~ 1800 HUF (3 EUR).
3. Kattints a fizetés gombra! A tranzakció díja szokásos banki fizetés, ~ 150 Ft, semmi többletköltséget nem rejt.

http://buymeacoffee.com/margaretbloghu