Agyunk lassú gyilkosai: a szénhidrátok okozta betegségek nyomában

Az elmúlt időszakban egyre jobban foglalkoztat, hogy a bevitt táplálék hogyan hat a mentális egészségünkre. Hogyan reagál a szervezet a bevitt tápanyagra, vannak-e olyan ételek, amelyek méregként hathatnak az egyik legfontosabb szervünkre, az agyunkra? Van összefüggés a táplálkozás és korunk civilizációs betegségei (Alzheimer, demencia, Parkinson stb.) között? Ha Titeket is foglalkoztatnak ezek a kérdések, kukkantsatok bele a könyvbe.

Hiteles tudás, hiteles szerző, aktuális téma: Gabonaagy.

A könyv szerzője Dr. David Perlmutter amerika neurológus, tagja a neurológus kamarának, a Perlmutter Health Center elnöke Floridában. Társalapítója és elnöke a Perlmutter Brain Foundationnek és tagja az American College of Nutrition szervezetnek is. Számos díjat nyert el munkássága során, így a Linus Pauling Award és a Humanitarian of the Year büszke birtokosa is. Tudós, aki az idegrendszeri rendellenességek megelőzésének alternatív és hagyományos megközelítésével foglalkozik. 

Szeretem azokat az orvosi témájú könyveket, amelyek teljes mértékben tudományos alapokon nyugszanak, de mégsem a latin kifejezéseken kell magamat keresztülrágni. Legyenek informatívak, hitelesek, megbízhatóak és érdekesek. Ez a könyv az összes szempontomat kipipálja.

Tudományos megalapozottsággal és a fogyaszthatóság élményével vezeti be az olvasót szervezetünk világába. A könyv a táplálkozásunk és a kialakuló neurológiai problémák közötti kapcsolat témáját járja körül. Nem szeretném lelőni a lényeget, de számomra nagyon elgondolkodtató volt, hogy a cukor és a gabonafélék milyen lassú méregként ágyaznak meg az olyan betegségeknek, mint az Alzheimer- és Parkinson-kór vagy a demencia. Ezektől a nevektől kirázza az embert a hideg. De mit szólnátok, ha azt mondanám, hogy az életvitelünk nagy százalékban hozzájárul ahhoz, hogy kifejlődik-e nálunk egy-egy ilyesfajta betegség? 

Lapozzátok fel a könyvet és gondoljátok újra az összefüggéseket és az életviteleteket, hiszen a megelőzés a legfontosabb. Tudtok tenni azért, hogy az életetek későbbi korszakaiban is meg tudjátok őrizni agyatok frissességet és magas funkcionálását. 

Tóth-Kuthy Betti

Szólj hozzá!

 

További cikkeink

Ajándékba adni egy fél gyermekkort – Ma van az anya nélkül nevelkedő gyermekek világnapja

2024. May 06.|0 Comments

Országszerte csaknem kétezer gyerek él állami gondozásban, akik számára minden nappal csökken az esélye annak, hogy családra találjanak. Az örökbefogadó szülők többsége csecsemőt, esetleg annál valamivel idősebb gyermeket szeretne. De mi történik a nagyobbakkal? És mire számíthat az a szülő, aki egy iskoláskorú gyereket vesz magához? Erről mesél B. Eszter, aki férjével hét éve döntött egy akkor kilenc éves kislány örökbefogadása mellett.

NTAK

2024. May 04.|0 Comments

A vendéglátás rohanó világában a hatékonyság és a precizitás kulcsfontosságú ahhoz, hogy kivételes kulináris élményeket biztosítsunk az igényes vásárlóknak. A konyhai műveletek zűrzavara közepette a készletkezelés, a rendelések nyomon követése és a személyzet közötti zökkenőmentes kommunikáció ijesztő feladat lehet. Itt jön a képbe az innovatív NTAK rendszer – amelyet a vendéglátási műveletek egyszerűsítésére, a termelékenység növelésére és az általános vásárlói élmény javítására terveztek.


A Margaretet azért alapítottuk meg 2021-ben, hogy egy értékőrző közösséget hozzunk létre. Az azóta eltelt közel 3 évben 6 Offline eseményen, 10 Női körön, 3 Jótékonysági kampány során és 7 Könyvklubon találkoztunk összesen közel 1000 emberrel. Ezek az események mind ingyenesek voltak, a kezdetektől fogva önerőből működünk, ám továbbiakhoz segítséget kérünk.

A támogatás menete:

1. Scanneld be telefonoddal a QR kódot vagy kattints a linkre!
2. Válaszd ki, hogy hány szál virággal szeretnél minket támogatni. Egy szál virág ~ 1800 HUF (3 EUR).
3. Kattints a fizetés gombra! A tranzakció díja szokásos banki fizetés, ~ 150 Ft, semmi többletköltséget nem rejt.

http://buymeacoffee.com/margaretbloghu